Strona WWW:
http://www.sebastian-rot.webeditcms.pl/

Zwracam się z błaganiem do wszystkich ludzi wielkiego serca o pomoc w sfinalizowaniu leczenia i rehabilitacji mojego syna Sebastiana Rot.

Sebastian ma 6 lat i cierpi na DYSTROPHIE MUSCULORUM typ DUCHENNE’A (ogólny zanik mięśni). Dziecko, przed którym całe życie, czeka w chwili obecnej ciężka, trudna, męcząca droga do leczenia i rehabilitacji, a w niedalekiej już perspektywie prawdopodobnie i wózek inwalidzki, trudności z oddychaniem, uzależnienie od respiratora, w najgorszej perspektywie śmierć. Z resztek mięśni jakie mu pozostaną zrobi się papka, a on sam stanie się myślącą roślinką. O czym może myśleć dziecko przykute do respiratora, wiedząc, że taki stan będzie trwał wiecznie ... aż umrze! Jakie myśli mogą mu chodzić po głowie nie jest nikt w stanie sobie tego wyobrazić, nawet ja mama Sebastiana, która zna jego wszystkie marzenia czy najprostsze potrzeby codziennego dnia normalnego istnienia.

Ze względu na młody wiek, jest jednak szansa na leczenie dziecka poprzez wieloetapowe podawanie komórek macierzystych. Zabiegi te wykonuje się poza granicami naszego kraju, są one bardzo kosztowne. Szacowany, całkowity koszt leczenia to 60.000,00 euro. To magiczna kwota, która pojawia się każdego dnia w naszych głowach, myślach. Skąd, jak zgromadzić taką sumę.

Dużą pomocą jaką Sebastian otrzymuje stało się Stowarzyszenie, stowarzyszenie rodziców, takich dzieci jak Sebastian. Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie, do którego należy także Sebastian prosi o wsparcie finansowe by móc kontynuować rozpoczęte już leczenie, by móc spełnić marzenia Sebastiana o samodzielnym życiu.

Sebastian jest dzieckiem grzecznym i wiecznie uśmiechniętym, nie można go nie kochać – stał się radością naszego życia. Sebastian jest mi, matce szczególnie bliski sercu, jest dzieckiem adoptowanym. Wszystkie moje dotychczasowe ciąże zakończyły się poronieniem. Adopcja Sebastiana była dla mnie jako dla matki momentem niezmiernie ważnym w życiu. Nigdy bym nie zamieniła Sebastiana na inne dziecko. Sebastian jest moim oczkiem w głowie, tak jak każde dziecko dla swojej mamy. Kocham go z całego serca i jak bym mogła oddałabym swoje życie za zdrowie mojego syna.

Dlatego błagam o życie dla mojego dziecka.

Wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy chcieliby przekazać 1% swojego podatku lub dokonać wpłaty na leczenie mojego dziecka BARDZO DZIĘKUJĘ.

Mama Sebastianka

Grażyna Rot

Wpłaty można przekazywać na podane niżej konto:

Bank Spółdzielczy Świerklaniec
83 8467 0001 0000 3522 2000 0001
koniecznie hasło: „Sebastian Rot”