Monika Hyła-PieklarzNazywam się Monika Hyła-Piekarz. Urodziłam się 18.05.1983r w Mikołowie.

Od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni. Do 10 roku życia bardzo słabo chodziłam i w końcu znalazłam się na wózku, gdyż pewnego dnia całkowicie opadłam z sił. Gdy byłam w Domu Pomocy Społecznej w Mikołowie Borowej Wsi „Miłosierdzie Boże” prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Katowickiej, na rehabilitacji próbowano mnie pionizować, ale bezskutecznie.

Zaczęły tworzyć się bowiem przykurcze od siedzenia na wózku. Następnie pojawiła się u mnie skolioza, która zaczęła się pogłębiać i problemy z oddychaniem spowodowane uciskiem na płuca i serce.

W kwietniu 2004r przeszłam zabieg operacyjny, który uratował mi życie i mogę dzięki niemu prosto siedzieć na wózku. Mimo przejść związanych z chorobą ukończyłam studia wyższe i wyszłam za mąż w czerwcu 2008r.

Bardzo interesuje mnie śpiewanie, słuchanie muzyki, rozwiązywanie krzyżówek, wędkarstwo które uprawia mój mąż poprzez dawanie mi do czytania swoich książek i zabieranie mnie na ryby. Lubię także spacery, na które jeżdżę swoim wózkiem elektrycznym, dzięki któremu mogę w miarę samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym.

Ze względu na stan swojego zdrowia potrzebuję w dalszym ciągu kontynuować rehabilitację w domu, gdyż nie mam możliwości ciągłego dojazdu na nią.

Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy chcieliby przekazać 1% swojego podatku lub dokonać wpłaty na moją rehabilitację BARDZO DZIĘKUJĘ.

Wpłaty można przekazywać na podane niżej konto:
Bank Spółdzielczy Świerklaniec
83 8467 0001 0000 3522 2000 0001
koniecznie hasło: „Monika Hyła-Piekarz”